Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu na rok 2021/2022

6.00-8.00
Schodzenie się dzieci. Kontakty indywidualne. Zabawy rozwijające mowę i myślenie. Swobodne zabawy w kącikach tematycznych. Prowadzenie obserwacji.  

8.00-13.00
Zabawy inspirowane przez nauczyciela. Ćwiczenia (zabawy) poranne.Czynności higieniczne przed śniadaniem. Śniadanie. Zajęcia kierowane przez nauczyciela wspierające rozwój dziecka w tym dla dzieci starszych przygotowujące do nauki czytania, pisania, liczenia. Organizacja zajęć z języka angielskiego. Zajęcia ruchowe ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń zapobiegających wadom postawy. Bieżąca praca w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zajęcia na świeżym powietrzu. Samodzielna zabawa dzieci. Czynności higieniczne przed obiadem. Obiad.

Leżakowanie – grupy I, II, III        
Odpoczynek poobiedni – grupy IV,V, VI,
Odpoczynek poobiedni – grupy VII, VIII, IX, X, XI, XII

13.00-17.00
Religia (grupy: VI, VII, X , XI). Zabawy ruchowe. Sytuacje edukacyjno-wychowawcze nawiązujące do realizowanej tematyki. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery. Udział w zajęciach dodatkowych finansowanych z budżetu miasta. Czynności higieniczne przed podwieczorkiem. Podwieczorek.

Zabawy dydaktyczne, gry edukacyjne i planszowe w małych zespołach. Prowadzenie obserwacji. Prace porządkowe. Zabawy samodzielne w kącikach zainteresowań. Rozchodzenie się dzieci.

Podstawa programowa realizowana w godz. 8.00 – 13.00