Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Akcje i kampanie

600 lat Łodzi

600 lat Łodzi

Rok 2023 to okrągły jubileusz dla Łodzi – 600-lecie nadania jej praw miejskich. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na stronach miasta Łodzi: 


Tabliczka czekolady dla Ukrainy

Podziękowanie od Fundacji Koper - wersja PDF


Narodowy Program Czytelnictwa

Nasze przedszkole otrzyma dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na 2023 rok. Program realizowany będzie od 1 września. Zakupione zostaną książki o wartości 3090zł oraz realizowane będą działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci. O szczegółach poinformujemy we wrześniu.


Ogólnopolska kampania ,,Gorączka złota" 2023

Inauguracja XXIII Ogólnopolskiej Kampanii Gorączka złota PCK odbyła się w naszym przedszkolu 1 marca 2023 r. Uroczystość uświetniły swoim występem dzieci z grupy X, które zaprezentowały przedstawienie „Straszna zima” oraz dzieci z grupy VIII, które wykonały piosenkę „O pomaganiu ludziom”. Gratulujemy pięknych występów.

W spotkaniu uczestniczyli:

  • Dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miast Łodzi   p. Paweł Bliźniuk
  • Prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża  p. Jolanta Chełmińska
  • Dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża p. Michał Siemiński
  • Przewodnicząca Rady Rodziców przy Przedszkolu Miejskim Nr 231 – p. Ewelina Wiśniewska
  • Telewizja TOYA

Gorączka złota polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Monety zbieramy od 1 marca do 29 maja. Celem akcji jest dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z rodzin wymagających wsparcia.

Nasze przedszkole wzięło udział w pierwszej edycji akcji w 2001 roku, od tego czasu uczestniczyliśmy w 18 edycjach zbierając łącznie 900 kg złotych monet.

  • 4 razy zajęliśmy I miejsce – 2005, 2013, 2019 i 2022
  • 5 razy zajęliśmy II miejsce – 2011, 2012, 2015, 2016 i 2018
  • 6 razy zajęliśmy III miejsce – 2006, 2008, 2009, 2010, 2017, 2021
  • Największa ilość złotych monet jaka zebraliśmy podczas jednej edycji to było 151,60 kg w 2018 r.

Gorąco zachęcamy  wszystkich do przyłączenia się do zbierania „złotych monet”. Pamiętajmy „pomaganie zmienia świat na lepsze”.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu w Wydarzeniach Toya z dnia 01.03.2023r. – 11.58 minuta

Telewizja Toya - program Wydarzenia

śledzenia strony Facebook Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi (Pck Łódź)

Pck Łódź - strona Facebook

oraz zapoznania się z artykułem

Exspress Ilustrowany - Gorączka złota 2023

W poczekalni przedszkola można obejrzeć gazetkę z naszymi dyplomami z akcji „Gorączka złota” i ilością monet zebranych danego roku.

Zapraszamy do udziału w XXIII akcji „Gorączka złota”. Od 1 marca do 31 maja zbieramy monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona zostanie przeznaczona na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin wymagających wsparcia. W poprzedniej edycji nasze przedszkole zdobyło I miejsce. Możemy powtórzyć ten sukces.


Podsumowanie akcji ,,Tabliczka czekolady dla Ukrainy"

Podsumowanie akcji tabliczka czekolady

 


Europejskie Drzewo Roku

1 lutego br. rozpoczęło się głosowanie w konkursie Europejskie Drzewo Roku, w którym startuje łódzkie drzewo Fabrykant. Jest to jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce, które stanowi symbol długowieczności i mądrości. Jego unikatowa budowa przyciąga odwiedzających do parku Klepacza w Łodzi. Jeden z konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 metrów a szerokość korony Fabrykanta osiągnęła imponującą wartość ponad 33 metrów. Wiosną wokół Fabrykanta możemy podziwiać szafirowe łąki pełne śnieżników lśniących i cebulic syberyjskich, podkreślające szlachetny charakter drzewa. Głosowanie trwa do 28 lutego br.
 
Zagłosować można na stronie konkursu: Głosowanie - Fabrykant
 
Europejskie Drzewo Roku Dąb Fabrykant- głosowanie
 

Tabliczka czekolady - akcja na 365 dni wojny w Ukrainie, 24 lutego 2023

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Koper Pomaga”. Szczegóły w załączniku.

"Tabliczka czekolady - akcja na 365 dni wojny w Ukrainie"


Rozstrzygnięcie akcji "Gorączka złota"

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasze przedszkole zajęło I miejsce w akcji charytatywnej „Gorączka złota”. Wspólnie zebraliśmy 111 kg monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję pomagania innym.

Pozyskane nagrody za zajęcie I miejsca w akcji Gorączka złota