Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Motylki

logo-motylkiGr X Motylki – 5, 6 latki 
Nauczycielki:
mgr Monika Ignaczak, mgr Ewa Siewierska 

Nazywamy się „Motyle”, jesteśmy grupą dzieci 5, 6-letnich, jedną z najstarszych grup w naszym przedszkolu. Chętnie przychodzimy do przedszkola i uczestniczymy w różnych zabawach i zajęciach. Lubimy śpiewać i tańczyć, wykonywać różnymi technikami prace plastyczne, budować własne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych oraz bawić się w kąciku kuchennym. W miarę możliwości staramy się każdego dnia przebywać na świeżym powietrzu. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym. Chodzimy też na spacery w trakcie których utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Nasza grupa chętnie współpracuje z Domem Dziennego Pobytu „Senior- Wigor” w Zgierzu. Przedszkolaki odwiedziły seniorów  już dwa razy:

Było to: z  okazji „Święta odzyskania Niepodległości” i „Dnia Babci i Dziadka”

Dzieci przedstawiły program artystyczny. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy przy muzyce wszystkich podopiecznych ośrodka. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przygotowały dla seniorów niespodzianki, takie jak laurki, papierowe kwiaty. Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. I nie czuć się zagubionymi i osamotnionymi w dzisiejszym, pędzącym świecie.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy na temat zwyczajów jakie panują w naszych domach. Wspólnie tworzyliśmy dekoracje sali i ubieraliśmy choinkę. Odwiedził nas też Mikołaj. Z radością oczekiwaliśmy na tego gościa, który na pożegnanie zostawił dla nas prezenty. Przy tej okazji w przedszkolu zrobione były też pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Nasza grupa przygotowała repertuar na Uroczystość Gwiazdkową. Zaproszonym gościom zaprezentowaliśmy Taniec Zimowych gwiazdek.

Po uroczystości zaprosiliśmy naszych najbliższych do sali, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy w grupowej wigilii. Tam przygotowaliśmy dla nich krótki występ, złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy drobne upominki.

13 stycznia gościliśmy w przedszkolu nasze kochane Babcie i Dziadków.

Dzieci wyraziły swoja miłość i wdzięczność dla Dziadków recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Podczas zajęć w przedszkolu wykonały również przepiękne upominki, które wręczyły podczas najbliższego spotkania z ukochanymi Babciami i Dziadkami. 

W tym roku po raz  drugi  nasza grupa bierze udział w projekcie: „Piękna Nasza Polska Cała”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski.

27 stycznia  po raz kolejny nasza grupa brała udział w ,,Zimowym Ptakoliczeniu’’ .Przy tej okazji poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat migracji ptaków oraz gatunków ptaków spotykanych na naszym osiedlu zimą.

Na początku lutego  byliśmy w teatrze Arlekin na przedstawieniu ,,Huśtawka’’

W przedszkolu oprócz wspólnej zabawy z kolegami robimy wiele interesujących rzeczy. Nieustannie zdobywamy wiedzę i nowe doświadczenia. Bardzo lubimy konstruować z papieru czy klocków ciekawe formy przestrzenne. Nieustannie utrwalamy nasze nawyki higieniczne w codziennych sytuacjach i staramy się dbać samodzielnie o naszą salę. Każdy dzień jest pełen ciekawych przygód i niezapomnianych zabaw. W przedszkolu, jest miło i ciekawie spędzamy tu czas.Wiele się uczymy po prostu doskonale się bawiąc!