Informacje / Інформація

Zajęcia otwarte z rocznika 2021

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte dla dzieci z rocznika 2021 kandydujące do przedszkola, które odbędą się:

03.04 w grupie II godz. 9:30

10.04 w grupie I godz. 9:30

17.04 w grupie II godz. 9:30

Заняття відкриті для дітей 2021 року народження

Щиро запрошуємо Вас відкрити заняття для дітей з 2021 року, які є кандидатами в дитячий садок, які відбудуться:

03.04 у ІІ групі о 9:30

10.04 у І групі, 09:30

17.04 у ІІ групі, 09:30

Catering

Drodzy Rodzice, w związku z przedłużającym się remontem kuchni, od 1 września do odwołania przedszkole przechodzi na catering. Koszty po stronie rodziców nie ulegają zmianie tzn. 3 posiłki – 8, 50zł, 2 posiłki – 6,80zł;1 posiłek – 4,25zł.

W okresie żywienia w formie cateringu rodzic zobowiązany jest zgłosić nieobecność dziecka najpóźniej do godz. 17.00 dnia poprzedzającego nieobecność na adres kontakt@pm231.elodz.edu.pl Brak zgłoszenia skutkować będzie naliczeniem opłaty za ten dzień. W ciągu najbliższych dni nauczyciele grup będą dzwonili w celu uzyskania informacji, czy dziecko będzie w przedszkolu 1 września.

O zakończeniu cateringu będziemy informować na bieżąco. Powodem przedłużającego się remontu są długie terminy oczekiwania na dostawę stałych elementów wyposażenia.

Za powstałe utrudnienia przepraszam.

громадське харчування

Шановні батьки, у зв'язку з тривалим ремонтом кухні, з 1 вересня до наступного розпорядження дитячий садок переходить на харчування. Вартість для батьків не змінюється, тобто 3-разове харчування – 8,50 злотих, 2-разове – 6,80 злотих, 1-разове – 4,25 злотих.

У період організації харчування у формі харчування один із батьків зобов’язаний повідомити про відсутність дитини не пізніше 17.00 дня, що передує відсутності, на адресу: kontakt@pm231.elodz.edu.pl Якщо не зареєструватися, стягується плата за цей день. Найближчими днями зателефонують вихователі груп і дізнаються, чи буде ваша дитина 1 вересня в садку.

Ми будемо тримати вас в курсі завершення кейтерингу. Причиною затягування ремонту є тривале очікування доставки основних елементів обладнання. Прошу вибачення за спричинені незручності.

Obowiązujące opłaty za przedszkole od 1 marca 2023r.

Na podstawie Uchwały Nr V/163/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 6 lutego 2019 r. ( ze zmianami z 16 listopada 2022 r. Nr LXVIII/2018/22) w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat oraz określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź, od 1 stycznia 2023r. dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 231 ustala następujące opłaty  za pobyt dziecka w przedszkolu:

1. Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin przedszkole realizuje w godzinach 8.00-13.00.

2. Za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego korzystania ze świadczeń rodzice wnoszą opłatę w wysokości 1,14 zł. Opłata dotyczy dzieci, które objęte są wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

3. Opłatę miesięczną, stanowi iloczyn godzinowej stawki określonej w p. 2 oraz liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w danym miesiącu.

4. Opłata, o której mowa w p. 3 nie obejmuje opłat za wyżywienie

5. Dzienna stawka żywieniowa dla wszystkich dzieci 3-6 letnich:

za 3 posiłki 8,50 zł

za 2 posiłki 6,80 zł

za 1 posiłek ( obiad) 4,25 zł

6. Opłaty za świadczenia udzielane przez przedszkole oraz za wyżywienie wnoszone są z dołu do 15 każdego miesiąca , na konto przedszkola

Regulamin korzystania z wyżywienia w Przedszkolu Miejskim nr 231

Плата за дитячий садок діє з 1 березня 2023 року.

Відповідно до постанови № V/163/19 міської ради в Лодзі від 6 лютого 2019 року (зі змінами від 16 листопада 2022 року, № LXVIII/2018/22) про визначення часу безкоштовного навчання, виховання та догляду, визначення розміру плати за користування дошкільною освітою для учнів, охоплених дошкільною освітою, до кінця навчального року в календарному році, в якому їм виповнюється 6 років, та визначення умов часткового або повного звільнення від плати в громадських місцях. дитячі садки, якими керує місто Лодзь, з 1 січня 2023 року. директора КП «Міжнародний дитячий садок № 231» встановлюється така плата за перебування дитини в дитячому садку:

1. Безкоштовне навчання, виховання та догляд в обсязі 5 годин здійснюється дитячим садком з 8.00 до 13.00.

2. За кожну розпочату годину фактичного користування пільгами батьки сплачують плату в розмірі 1,14 зл. Плата поширюється на дітей, які охоплені дошкільною освітою до закінчення навчального року в календарному році, в якому їм виповнюється 6 років.

3. Щомісячна плата дорівнює добутку годинної ставки, зазначеної у пункті 2, на кількість годин перебування дитини в дитячому садку понад час безкоштовного навчання, виховання та догляду в цьому місяці.

4. Плата, зазначена в пункті 3, не включає харчування

5. Добова норма харчування для всіх дітей 3-6 років:

за 3-разове харчування 8,50

зл за 2-разове харчування 6,80

зл за 1 прийом їжі (обід) 4,25 зл

6. Плата за надані дитячим садком послуги та за харчування вноситься заборговано до 15 числа кожного місяця на рахунок дитячого садка. 63 1240 1037 1111 0011 0912 5485

Положення про порядок харчування в Муніципальному дитячому садку №231