Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasze przedszkole

Przedszkole Miejskie nr 231 znajduje się przy ul. Syrenki 19a w Łodzi. Przy budynku przedszkola znajduje się duży, nasłoneczniony ogród z zacienionymi przez drzewa miejscami, piaskownice i plac zabaw. W ogrodzie znajduje się również ścieżka przyrodniczo-ekologiczna opracowana dla potrzeb nauczania i kształtowania postaw opiekuńczych i wychowania małego miłośnika przyrody.

W budynku przedszkola znajduje się 12 przestronnych sal, zaplecze administracyjno-gospodarcze, sala audiowizualna, dwie sale do zajęć dodatkowych, jadalnia, biblioteka przedszkolna, dwie sale gimnastyczne: jedna z pianinem i sprzętem rekreacyjno-sportowym, a na drugiej znajduje się „Magiczny Dywan”, który jest interaktywną pomocą dydaktyczną łączącą multimedia z aktywnością ruchową. Każda sala posiada bezpośredni dostęp do łazienki przystosowanej do potrzeb i możliwości dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały edukacyjne. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła i przytulności.

Przedszkole dysponuje własną kuchnią, w której przygotowywane są smaczne posiłki uwzględniające potrzeby żywieniowe dzieci w wieku przedszkolnym. Naszym zwyczajem są śniadania w formie stołu szwedzkiego. Podczas tych śniadań królują produkty zdrowej żywności, z których dzieci samodzielnie komponują swoje zdrowe śniadanie.

Przedszkole wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Wykwalifikowani nauczyciele prowadzą zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących. Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej nauki i zabawy. Wspieramy rodziców w ich działaniach wychowawczych. W naszej placówce prowadzona jest bezpłatna terapia pedagogiczna i logopedyczna dla dzieci 5-6-letnich.

Współpracujemy z instytucjami działającymi w naszym środowisku lokalnym oraz bierzemy udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Organizujemy również konkursy dla dzieci z łódzkich przedszkoli oraz uczestniczymy w konkursach organizowanych na terenie naszego miasta i Polski.

Umożliwiamy dzieciom bezpośredni kontakt z przyrodą, sztuką, kulturą żywego słowa. Naszą tradycją jest kultywowanie uroczystości rodzinnych i przedszkolnych razem z rodzinami naszych wychowanków.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszej placówki, które znajdują się poniżej.