Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasze przedszkole

Przedszkole Miejskie nr 231 znajduje się przy ul. Syrenki 19a w Łodzi. Przy budynku przedszkola znajduje się duży, nasłoneczniony ogród z zacienionymi przez drzewa miejscami, piaskownice i plac zabaw. W ogrodzie znajduje się również ścieżka przyrodniczo-ekologiczna opracowana dla potrzeb nauczania i kształtowania postaw opiekuńczych i wychowania małego miłośnika przyrody.

W budynku przedszkola znajduje się 12 przestronnych sal, zaplecze administracyjno-gospodarcze, sala audiowizualna, dwie sale do zajęć dodatkowych, jadalnia, biblioteka przedszkolna, dwie sale gimnastyczne: jedna z pianinem i sprzętem rekreacyjno-sportowym, a na drugiej znajduje się „Magiczny Dywan”, który jest interaktywną pomocą dydaktyczną łączącą multimedia z aktywnością ruchową. Każda sala posiada bezpośredni dostęp do łazienki przystosowanej do potrzeb i możliwości dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały edukacyjne. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła i przytulności.

Przedszkole dysponuje własną kuchnią, w której przygotowywane są smaczne posiłki uwzględniające potrzeby żywieniowe dzieci w wieku przedszkolnym. Naszym zwyczajem są śniadania w formie stołu szwedzkiego. Podczas tych śniadań królują produkty zdrowej żywności, z których dzieci samodzielnie komponują swoje zdrowe śniadanie.

Przedszkole wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Wykwalifikowani nauczyciele prowadzą zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących. Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej nauki i zabawy. Wspieramy rodziców w ich działaniach wychowawczych. W naszej placówce prowadzona jest bezpłatna terapia pedagogiczna i logopedyczna dla dzieci 5-6-letnich.

Współpracujemy z instytucjami działającymi w naszym środowisku lokalnym oraz bierzemy udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Organizujemy również konkursy dla dzieci z łódzkich przedszkoli oraz uczestniczymy w konkursach organizowanych na terenie naszego miasta i Polski.

Umożliwiamy dzieciom bezpośredni kontakt z przyrodą, sztuką, kulturą żywego słowa. Naszą tradycją jest kultywowanie uroczystości rodzinnych i przedszkolnych razem z rodzinami naszych wychowanków.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszej placówki, które znajdują się poniżej.